GłównaFelietonyWiadomo, skąd 10 milionów na ośrodek

Opublikowano:

Wiadomo, skąd 10 milionów na ośrodek

Sektor Widzew otrzymał odpowiedzi z ministerstwa sportu dotyczącego dofinansowania budowy ośrodka w Bukowcu.

Sławomir Nitras podjął decyzję o przyznaniu Widzewowi 10 milionów złotych na budowę ośrodka treningowego. W tym tekście zastanawiałem się, z jakiego programu pochodzi te 10 milionów i czy to oznacza, że pozostaje szansa na kolejny zastrzyk gotówki?

Niezwłocznie zadałem pytania Ministerstwu Sportu i Turystyki. Dziś Sektor Widzew otrzymał odpowiedź, sporządzoną przez Dyrektora Biura Ministra:

Pytanie 1. Dofinansowanie MInisterstwa otrzymał Widzew Training Center Sp. z o.o. w wysokości 10 000 000 PLN. Z jakiego dokładnie programu? Tak jak pozostałe podmioty z listy (Bielsko-Biała, Sosnowiec, Chorzów, Legnica, Opole), z Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej – edycja 2023? Czy też z Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2023?

  1. Odpowiedź: Widzew Training Center Sp. z o.o. otrzymał dofinansowanie w wysokości 10.000.000,00 zł
  2. w ramach Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2023.

Pytanie 2. Jeśli z tego drugiego, to czy decyzja departamentu infrastruktury z dn. 5 grudnia o negatywnym zaopiniowaniu wniosku Widzew Training Center sp. z o.o. z Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej – edycja 2023 jest ostateczna, a minister S. Nitras jej nie zmieni(ł)?

Odpowiedź: Na chwilę obecną decyzja nie została zmieniona.

Pytanie 3. Czy zachował się jakikolwiek ślad zgody udzielonej przez poprzedniego ministra, K. Bortniczuka, na zgodne z regulaminem obu w/w programów odstępstwo od wymogu formalnego co do długości istnienia spółki składającej wniosek (Widzew Training Center sp. z o.o.)?

Odpowiedź: Taka zgoda nigdy nie została wyrażona przez ówczesnego Ministra Sportu i Turystyki Pana Kamila Bortniczuka.

*

Widzewowi przyznano więc 10 z wnioskowanych 13,2 milionów złotych. Decyzji o odrzuceniu 10 milionów z „piłkarskiego” wniosku nie zmieniono. „Na chwilę obecną” daje jakąś nadzieję. W końcu, mimo braku zgody Bortniczuka (on sam twierdził, że jej udzielił) – wniosek Widzew Training Center sp. z o.o. został przyjęty. A przecież ta sama spółka złożyła oba wnioski. Logicznym jest, że sam fakt jej istnienia nie może przeszkadzać w jednym programie, a w drugim już nie. Warunki dotyczące wnioskodawcy były w obu takie same.

Można jednak szykować się na gorszy scenariusz, który przecież nie przekreśla inwestycji. Wręcz przeciwnie. Można zacząć budowę, a w następnych latach wnioskować o finansowanie na jej dokończenie.

*

Podstawowe zagadnienia związane z zamieszaniem wokół ośrodka wyjaśnia poniższy film:

SKOMENTUJ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Hiszpanie przekonani o Alonso w Widzewie

Zajmujący się Albacete portal 5maseldescuento potwierdził doniesienia Aficion Deportiva. Po trzech sezonach w Albacete 25-letni lewy obrońca ma dołączyć do Jordiego Sancheza i Frana Alvareza...

Galeria: Radomiak – Widzew

Zdjęcia Młodego17 z ostatniego meczu Widzewa w sezonie 2022/23. Widzew wygrał z Radomiakiem w Radomiu po bramkach Frana Alvareza, Jordiego Sancheza i Dominika Kuna. Dla...

Trzech trenerów opuszcza sztab

Zmiany w sztabie szkoleniowym Widzewa Łódź, który opuszczą Andrzej Kasprzak, Michał Piros i Andrzej Rybski. Ten pierwszy pojawił się w Widzewie podczas obozu w Woli...

Piękna puenta pięknej przygody

To była iście hollywoodzka historia Dominika Kuna w Widzewie. Jeśli miałbym wybrać piłkarza, którego pobyt przy Piłsudskiego 138 najbardziej nadaje się do sfilmowania, wybrałbym właśnie...