GłównaNewsyPowiększył się "szpital", powstało "więzienie"

Opublikowano:

Powiększył się „szpital”, powstało „więzienie”

Mecz z Rakowem Częstochowa dodał kolejne nazwiska do listy nieobecnych.

Niewykluczone, że Juan Ibiza dołączy do kontuzjowanych Szoty, Pawłowskiego i Kerka. Hiszpan opuścił boisko jeszcze w pierwszej połowie. Łapał się za mięsień uda, co zwiastowało nieco dłuższą przerwę, choć Daniel Myśliwiec na pomeczowej konferencji był umiarkowanym optymistą:

– Rozmawiałem z nim. Zejście było na pewno mocną profilaktyką. Nie chcieliśmy ryzykować pogłębienia się ewentualnego urazu. Oczywiście na ten temat najwcześniej mogę się wypowiedzieć po badaniach. Patrząc na reakcję piłkarza i jak się zachowywał, a kilku piłkarzy po mocniejszych kontuzjach widziałem, to tu jest bardzo optymistycznie. Przynajmniej na ten moment – przyznał trener.

Ibizy być może z Wartą Poznań nie zobaczymy, Marka Hanouska i Juljana Shehu – na pewno. Jeśli w obliczu problemów zdrowotnych mówi się o „szpitalu”, tak te sankcje za nadmiar żółtych kartek w sezonie można nazwać „więzieniem”.

Boli zwłaszcza kartka Hanouska, zupełnie niepotrzebna. Nasz kapitan w ostatnich sekundach meczu kopnął piłkę po gwizdku. Czy sędzia musiał upomnieć Czecha? Minęła sekunda, może dwie od odgwizdania faulu Sancheza. Hanousek przyjął piłkę na klatkę i uderzył spadającą na nogę piłkę. Arbiter mógł to odpuścić, nie było w tym aż tak wyraźnego złamania przepisów – ale źle, że Czech w ogóle dał arbitrowi pretekst.

W środku powstała dziura. W pełni zdrowia i formy został tylko Dominik Kun. Na szczęście wraca już Fran Alvarez, który z Rakowem wszedł na boisko w 65. minucie.

Do tego treningi z drużyną wznowi po niedzieli Dawid Tkacz. Dotychczas grał na skrzydle, ale przed przyjściem do Widzewa mógł grać też tam, gdzie wcześniej Kerk – na dziesiątce. Skoro Niemiec dał radę w trójce środkowych pomocników, problemu być może nie będzie miał nasz młodzieżowiec. Do dyspozycji pozostają też Filip Przybułek i Ignacy Dawid.

Daniel Myśliwiec może też zaskoczyć i wyjść dwójką napastników, w formacji 4-4-2. Z Klimkiem i Terpiłowskim na bokach, Kunem i Alvarezem w środku, a Sanchezem i Rondiciem w ataku.

SKOMENTUJ:

1 KOMENTARZ

  1. Świetny artykuł. Naprawdę dobrze napisane. Wielu osobom wydaje się, że posiadają odpowiednią wiedzę na ten temat, ale tak nie jest. Stąd też moje zaskoczenie. Muszę podziękować za Twoje działania. Koniecznie będę polecał to miejsce i często wpadał, by poczytać nowe artykuły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Hiszpanie przekonani o Alonso w Widzewie

Zajmujący się Albacete portal 5maseldescuento potwierdził doniesienia Aficion Deportiva. Po trzech sezonach w Albacete 25-letni lewy obrońca ma dołączyć do Jordiego Sancheza i Frana Alvareza...

Galeria: Radomiak – Widzew

Zdjęcia Młodego17 z ostatniego meczu Widzewa w sezonie 2022/23. Widzew wygrał z Radomiakiem w Radomiu po bramkach Frana Alvareza, Jordiego Sancheza i Dominika Kuna. Dla...

Trzech trenerów opuszcza sztab

Zmiany w sztabie szkoleniowym Widzewa Łódź, który opuszczą Andrzej Kasprzak, Michał Piros i Andrzej Rybski. Ten pierwszy pojawił się w Widzewie podczas obozu w Woli...

Piękna puenta pięknej przygody

To była iście hollywoodzka historia Dominika Kuna w Widzewie. Jeśli miałbym wybrać piłkarza, którego pobyt przy Piłsudskiego 138 najbardziej nadaje się do sfilmowania, wybrałbym właśnie...