GłównaNewsyO co chodzi z Ibizą?

Opublikowano:

O co chodzi z Ibizą?

Dlaczego Juan Ibiza zagrał z Zagłębiem Lubin 45 minut? Tylko i aż.

Hiszpan zszedł w trakcie meczu z Rakowem Częstochowa. Daniel Myśliwiec, na bazie pierwszych obserwacji kontuzjowanego po meczu, podchodził do tego optymistycznie. Po części miał rację, bo choć środkowy obrońca miał wypaść na trzy-cztery tygodnie, wrócił już na kolejny wyjazd.

Ibiza wziął udział w ostatnim treningu przed meczem Pucharu Polski. Czuł się na tyle dobrze, że wsiadł do autokaru z drużyną. W Lubinie wyszedł od początku. I choć wzbudziło to w niektórych komentarzach niezrozumienie, taka decyzja – nawet w obliczu niepewności co do jego zdrowia i formy – miała sens.

Wystawiając go od początku, Myśliwiec ryzykował jedną zmianę. Mógł go zdjąć w pierwszej połowie, w przerwie, w drugiej albo wcale.

Wpuszczając Ibizę później na plac gry, ryzykował dwie zmiany. Pierwszą, gdy Hiszpan wchodził – i ewentualną drugą, gdyby musiał zejść. A przecież wszedłby prawdopodobnie za stopera, który ponownie na boisku już by się pojawić nie mógł.

W Lubinie Silva zmienił Ibizę. Koniec historii. Gdyby Silva grał od początku, Ibiza wszedł za niego, a później temu drugiemu coś by się stało – mecz kończylibyśmy pewnie z Zielińskim na stoperze. Przez to nie dokonałby jeden ze zmian w końcówce. Nie wszedłby Dawid albo Rondić, którego bramka dała nam punkt.

Nie wiadomo, czy Ibiza w Lubinie bardziej nie dojechał sportowo czy zdrowotnie. Forma pewnie była pochodną urazu. W Łodzi Hiszpan przeszedł badanie USG i wróci do treningów. W poniedziałek go nie było, teraz stopniowo ma wchodzić na wyższe obroty. Odpowiedź na pytanie, czy będzie mógł zagrać z Ruchem, czy dopiero w Poznaniu z Lechem, przyniosą kolejne dni.

SKOMENTUJ:

2 KOMENTARZE

  1. Sagi ciąg dalszy ,niekończąca się opowieść. Przykre to ale mamy klub – mem. Nepotyzm, amatorka i ściąganie kalek, którym trzeba płacić ,o oddawaniu za frajer dobrych graczy rywalom nie wspomnę. Zbyt dużo pasożytów pasie się na tym klubie. Quo Vadis, Widzewie ?

    • Nasz sztab medyczny to musi być jakiś młody internista co skończył studia dzięki starym (kasiastym albo lekarzom). Co rusz pomyłki. Jak zawodnik potrzebuje operacji to oni czekają kilka tygodni, co w efekcie opóźnia potem jego rehabilitację i powrót do gry. Mało tego może spowodować komplikacje, bo nawet dziecko wie, że jak trzeba operować to od razu, a nie czekać aż kość samoistnie zacznie się zrastać. Jak zawodnik powinien 3-4 tyg. pauzować po drobnym urazie to oni pozwalają żeby po 10 dniach grał w meczu ligowym. Wszystko na odwrót. Nie wiem, może nasi lekarze pracują w klinice gdzie udziały ma ktoś z RN albo STRS?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Hiszpanie przekonani o Alonso w Widzewie

Zajmujący się Albacete portal 5maseldescuento potwierdził doniesienia Aficion Deportiva. Po trzech sezonach w Albacete 25-letni lewy obrońca ma dołączyć do Jordiego Sancheza i Frana Alvareza...

Galeria: Radomiak – Widzew

Zdjęcia Młodego17 z ostatniego meczu Widzewa w sezonie 2022/23. Widzew wygrał z Radomiakiem w Radomiu po bramkach Frana Alvareza, Jordiego Sancheza i Dominika Kuna. Dla...

Trzech trenerów opuszcza sztab

Zmiany w sztabie szkoleniowym Widzewa Łódź, który opuszczą Andrzej Kasprzak, Michał Piros i Andrzej Rybski. Ten pierwszy pojawił się w Widzewie podczas obozu w Woli...

Piękna puenta pięknej przygody

To była iście hollywoodzka historia Dominika Kuna w Widzewie. Jeśli miałbym wybrać piłkarza, którego pobyt przy Piłsudskiego 138 najbardziej nadaje się do sfilmowania, wybrałbym właśnie...