GłównaMeczeZapowiedziMyśliwiec: "Mało czuć ten mecz". Dlaczego?

Opublikowano:

Myśliwiec: „Mało czuć ten mecz”. Dlaczego?

Trener Widzewa zauważył, że czas przed derbami był nimi wypełniony. Teraz jest inaczej. Powód wydaje się oczywisty.

„Jestem trochę zaskoczony tym, że mało to czuć. Derby było bardzo czuć, czy to w szatni, czy na treningu. Cały czas żyliśmy tym meczem, rozmowy przed i po zajęciach. Tutaj takie nastawienie w 100%, że nie myślimy o niczym innym niż o przeciwniku, nie występuje”, przyznał Daniel Myśliwiec na konferencji przedmeczowej.

Trener uznał, że to świadczy o dojrzałości zespołu. Nie wykluczam, ale moim zdaniem przyczyna jest inna.

Można ją skrócić do sześciu liter: pokora.

Gdy dostajesz od kogoś 24 lata w łeb, to nie fisiujesz tak bardzo. Podgrzewanie atmosfery przed ważnymi meczami wydaje się być wprost proporcjonalne do prawdopodobieństwa wygranej.

Albo inaczej: nie grzejesz, jeśli wiesz, że możesz się spalić.

Momentów kompletnego wypalenia w XXI wieku przeżyłem wiele. Co cię nie zabije, to cię wzmocni – ale też czegoś nauczy. Na przykład tego, by nie naprężać muskułów, gdy piłkarskie argumenty są po stronie przeciwnika. Można się nakręcać, polecieć mocno w górę – ale upadek boli tym bardziej, z im wyższej wysokości spadasz.

Napinanie się na mecze z lat 80. czy 90. z każdym rokiem jest coraz słabsze, tak jak coraz bardziej wyblakłe stają się te wspomnienia. Tyle dobrze, że klub włączył się w ich kultywowanie genialnymi koszulkami meczowymi.

To wszystko nie znaczy, że mecz z Legią jest mniej ważny od derbów. Dla wielu kibiców – jeśli nie dla większości, zwłaszcza tych spoza Łodzi – to mecz ze stołecznym klubem jest najważniejszym w sezonie.

Bramka na 2:2 w Pucharze Polski, gdy drugoligowy kopciuszek, jakim był zespół Marcina Kaczmarka, odrobił straty do mistrza Polski – to jeden z momentów największych wybuchów radości na nowym stadionie.

Piękna walka o mistrzostwa, rywalizacja łódzko-warszawska, historia wojskowego klubu, animozje kibicowskie, ale i ta 24-letnia passa… To wszystko sprawia, że w środku się gotuje – nawet jeśli na zewnątrz tego nie widać.

Niech więc nie zmyli zawodników czy trenera wyjątkowo spokojna otoczka przed niedzielą. Może przed meczem klimat nie jest tak gorący, jak przed (wygranymi trzeci raz z rzędu) derbami Łodzi – ale jeśli przełamiecie passę i wygracie po latach, na termometrach zabraknie skali.

*

LV BET: Widzew Łódź wygra z Legią – kurs: 3.75. Rejestrując się na LV BET z kodem „SEKTOR”, oprócz powitalnych bonusów, otrzymujesz ekskluzywny bonus 25 PLN – kliknij TUTAJby przeczytać regulamin promocji.

*

Przed meczem z Legią o formie Widzewa porozmawialiśmy w Diabelskim Młynie z Radosławem Mroczkowskim i Maciejem Winczewskim:

SKOMENTUJ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Hiszpanie przekonani o Alonso w Widzewie

Zajmujący się Albacete portal 5maseldescuento potwierdził doniesienia Aficion Deportiva. Po trzech sezonach w Albacete 25-letni lewy obrońca ma dołączyć do Jordiego Sancheza i Frana Alvareza...

Galeria: Radomiak – Widzew

Zdjęcia Młodego17 z ostatniego meczu Widzewa w sezonie 2022/23. Widzew wygrał z Radomiakiem w Radomiu po bramkach Frana Alvareza, Jordiego Sancheza i Dominika Kuna. Dla...

Trzech trenerów opuszcza sztab

Zmiany w sztabie szkoleniowym Widzewa Łódź, który opuszczą Andrzej Kasprzak, Michał Piros i Andrzej Rybski. Ten pierwszy pojawił się w Widzewie podczas obozu w Woli...

Piękna puenta pięknej przygody

To była iście hollywoodzka historia Dominika Kuna w Widzewie. Jeśli miałbym wybrać piłkarza, którego pobyt przy Piłsudskiego 138 najbardziej nadaje się do sfilmowania, wybrałbym właśnie...