GłównaNewsyMasłowski wzorem na powrót

Opublikowano:

Masłowski wzorem na powrót

Plotki o powrocie Łukasza Masłowskiego nie mogą dziwić.

Łukasz Olkowicz z „Przeglądu Sportowego” donosi o zainteresowaniu Widzewa osobą Łukasza Masłowskiego, który był już dyrektorem sportowym łódzkiego klubu w 2019 roku, a teraz z sukcesami pracuje na rzecz Jagiellonii Białystok.

Masłowski do plotek nie może się odnosić – obowiązuje go cisza medialna.

Trudno jednak oczekiwać, by „Masło” porzucił projekt, który prowadzić może do mistrzostwa Polski. Wizja budowy drużyny na Ligę Mistrzów może przegrać z sentymentem – i nie będzie to nic szokującego.

Inna sprawa, że już wracał do Widzewa z pozycji jednego z najlepszych dyrektorów w kraju, i to na trzeci poziom rozgrywkowy, by pracować przy Piłsudskiego 138 ledwie kilkadziesiąt dni.

Swoją pozycję musiał mozolnie odbudowywać. W Białymstoku udało mu się to znakomicie. Trafił z transferami Guala, Nene, Pululu, Marczuka, Wdowika, Hansena i innych, którzy teraz są o dwa kroki od tytułu mistrzowskiego.

To modelowy przykład na to, co powinien zrobić człowiek wyrzucony z Widzewa, zanim będzie można wzdychać na myśl o jego ewentualnym powrocie: iść gdzieś indziej i pokazać klasę.

Zupełne przeciwieństwo choćby Mariusza Rumaka w Lechu, który wrócił na Bułgarską głównie dlatego, że jest związany z klubem z Poznania, bo przecież nigdzie indziej – w Zawiszy, Śląsku, Niecieczy, Odrze czy kadrze do lat 19 – świata nie podbił.

Jeśli mamy mówić w przyszłości o takich powrotach, to droga Masłowskiego jest jedyną właściwą. Najpierw dobra robota, później robota w Widzewie.

SKOMENTUJ:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Hiszpanie przekonani o Alonso w Widzewie

Zajmujący się Albacete portal 5maseldescuento potwierdził doniesienia Aficion Deportiva. Po trzech sezonach w Albacete 25-letni lewy obrońca ma dołączyć do Jordiego Sancheza i Frana Alvareza...

Galeria: Radomiak – Widzew

Zdjęcia Młodego17 z ostatniego meczu Widzewa w sezonie 2022/23. Widzew wygrał z Radomiakiem w Radomiu po bramkach Frana Alvareza, Jordiego Sancheza i Dominika Kuna. Dla...

Trzech trenerów opuszcza sztab

Zmiany w sztabie szkoleniowym Widzewa Łódź, który opuszczą Andrzej Kasprzak, Michał Piros i Andrzej Rybski. Ten pierwszy pojawił się w Widzewie podczas obozu w Woli...

Piękna puenta pięknej przygody

To była iście hollywoodzka historia Dominika Kuna w Widzewie. Jeśli miałbym wybrać piłkarza, którego pobyt przy Piłsudskiego 138 najbardziej nadaje się do sfilmowania, wybrałbym właśnie...