GłównaGalerie zdjęćKrótkie słowo (i galeria) na niedzielę

Opublikowano:

Krótkie słowo (i galeria) na niedzielę

W Widzewie nie ma miejsca na odfajkowanie.

Daniel Myśliwiec został zapytany na przedmeczowej konferencji o to, czy piłkarze w końcówce sezonu czują się rozprężeni. Zaprzeczył: „Oceniłbym, że tak nerwowo jeszcze nie było. Gdybym wyczuł, że ktoś odpuszcza, to byłaby informacja, że w przyszłym sezonie nie powinien grać w Widzewie”.

Dopytałem więc w kolejnym pytaniu, że skoro każdy grał na maksa – dlaczego nie było tego widać w ostatnich dwóch meczach ligowych?

Odpowiedź była ciekawa – o flow, pasji w realizowaniu zadań, liczbie dotknięć piłki w polu karnym (łącznie z Wartą i Zagłębiem 37 do 12 dla nas, a w bramkach 2:5), emocjach, pazerności, „zabijaniu”… Polecam.

„Możesz być na pozycji, ale jeśli nie widać tego zęba, tej pasji, to nic… Piłka tak nie wygląda. Bo piłka to nie jest taktyka, motoryka, technika. Piłka to prawdziwa pasja. I to jest coś, co oddziela piłkarzy o typowej mentalności, od po prostu piłkarzy”, powiedział.

W meczu z Lechem kibice muszą zobaczyć tych pierwszych.

Informację, że ktoś samemu mógł nie wejść na oczekiwany poziom motywacji, już dostaliśmy. Teraz chcemy dostać godne tej rundy pożegnanie z sezonem w Sercu Łodzi.

Stawka jest spora. Dla Lecha, którzy walczy o puchary – ale też dla Widzewa, którzy z tym Lechem chciałby wygrać drugi raz w sezonie, czego nie zrobił od czasów pierwszego Wielkiego Widzewa, jak zauważył Bogusław Kukuć. Możemy w tej końcówce sezonu wskoczyć na najwyższe miejsce w XXI wieku, czyli ósme – ale też zlecieć na czternaste.

Jest więc o co grać, ale nawet gdyby nie było, niech ten mecz zamknie na zawsze krótką, acz smutną erę tego sezonu pt. „Gramy o nic”. Nie chcę już nigdy widzieć, że gramy o nic. W tym klubie każdy punkt dla tego herbu, barw, dla tych kibiców, powinien być wartością samą w sobie. Taki podnoszący pozytywną presję i ciśnienie nawyk, będący dla każdego oczywistością automatyzm, powinniśmy w sobie wyrobić jako klub i całe środowisko. Kult gry do końca. Zawsze.

*

Galeria z otwierającego mikrocykl przed Lechem treningu autorstwa Młodego17. Kliknij na zdjęcie, by otworzyć i zamknąć pełny rozmiar.

SKOMENTUJ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Hiszpanie przekonani o Alonso w Widzewie

Zajmujący się Albacete portal 5maseldescuento potwierdził doniesienia Aficion Deportiva. Po trzech sezonach w Albacete 25-letni lewy obrońca ma dołączyć do Jordiego Sancheza i Frana Alvareza...

Galeria: Radomiak – Widzew

Zdjęcia Młodego17 z ostatniego meczu Widzewa w sezonie 2022/23. Widzew wygrał z Radomiakiem w Radomiu po bramkach Frana Alvareza, Jordiego Sancheza i Dominika Kuna. Dla...

Trzech trenerów opuszcza sztab

Zmiany w sztabie szkoleniowym Widzewa Łódź, który opuszczą Andrzej Kasprzak, Michał Piros i Andrzej Rybski. Ten pierwszy pojawił się w Widzewie podczas obozu w Woli...

Piękna puenta pięknej przygody

To była iście hollywoodzka historia Dominika Kuna w Widzewie. Jeśli miałbym wybrać piłkarza, którego pobyt przy Piłsudskiego 138 najbardziej nadaje się do sfilmowania, wybrałbym właśnie...