GłównaMeczeZapowiedziBez strachu przed taktyczną ucztą

Opublikowano:

Bez strachu przed taktyczną ucztą

Mecz z Rakowem Częstochowa jest tym, na który – poza debiutem – czekałem najbardziej, jeśli chodzi o to, co taktycznie przygotował Daniel Myśliwiec.

Z Cracovią nie wiedziałem, jak duże piętno zdołała odcisnąć na zespole dwutygodniowa obecność nowego szkoleniowca. Teraz głowię się, jak zespół Myśliwca zaprezentuje się na tle najtrudniejszego rywala od czasu zwolnienia Janusza Niedźwiedzia. Takiego, który ma indywidualności, ale też wykute na blachę schematy gry.

Jednocześnie wiem, że to nie będą w wykonaniu Widzewa szachy, w których każdy z piłkarzy jest tylko pionkiem sterowanym przez trenera zza szachownicy.

Idea Daniela Myśliwca jest inna: on daje narzędzia, wskazówki, pomysły, ale oczekuje od zawodników samodzielności. Chce, by jego podopieczni wykorzystywali przygotowany na najbliższego rywala materiał, ale nie ślepo.

Plan na mecz? Oczywiście jest, ale on ma im pomóc, a nie ograniczać.

Po odpowiedziach na kolejnych konferencjach prasowych można też wysnuć wniosek, że zawodnicy Widzewa nie są przeładowani wiedzą o rywalu. To dobrze, zwłaszcza przed spotkaniami z drużynami teoretycznie silniejszymi. Wyjazd na mecz z mistrzem Polski można śmiało do tej kategorii zaliczyć.

Mam nadzieję, że to przełoży się na wyjazd do Częstochowy bez strachu. Bez kompleksów. Bez nadmiernego respektu. Skupieni na sobie, a nie zmartwieni klasą rywala. Starający się konstruować akcje myśląc o aspektach, nad którymi pracowaliśmy w ostatnich tygodniach, a nie bojaźliwie przeszkadzający tylko rywalowi, jak w Szczecinie czy Białymstoku.

Przy czym każdą zdobycz punktową, zwłaszcza przy tylu problemach kadrowych, będzie można rozpatrywać w kategorii zysku. Co nie oznacza, że „remis bierzemy w ciemno”. To nie po widzewsku.

Rejestrując się na LV BET z kodem „SEKTOR”, oprócz powitalnych bonusów, otrzymujesz ekskluzywny bonus 25 PLN – kliknij TUTAJ, by przeczytać regulamin promocji.

SKOMENTUJ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Hiszpanie przekonani o Alonso w Widzewie

Zajmujący się Albacete portal 5maseldescuento potwierdził doniesienia Aficion Deportiva. Po trzech sezonach w Albacete 25-letni lewy obrońca ma dołączyć do Jordiego Sancheza i Frana Alvareza...

Galeria: Radomiak – Widzew

Zdjęcia Młodego17 z ostatniego meczu Widzewa w sezonie 2022/23. Widzew wygrał z Radomiakiem w Radomiu po bramkach Frana Alvareza, Jordiego Sancheza i Dominika Kuna. Dla...

Trzech trenerów opuszcza sztab

Zmiany w sztabie szkoleniowym Widzewa Łódź, który opuszczą Andrzej Kasprzak, Michał Piros i Andrzej Rybski. Ten pierwszy pojawił się w Widzewie podczas obozu w Woli...

Piękna puenta pięknej przygody

To była iście hollywoodzka historia Dominika Kuna w Widzewie. Jeśli miałbym wybrać piłkarza, którego pobyt przy Piłsudskiego 138 najbardziej nadaje się do sfilmowania, wybrałbym właśnie...